Czas sekretarek z długachnymi paznokciami dobiegł końca, a era szponiastych dłoni pań, pracujących w biurze, przestała być trendy. Obecnie stawiamy na wygodę, ale nadal chcemy ładnie wyglądać. Dlatego pomimo skrócenia długości paznokci, chcemy mieć je w delikatny sposób upiększone. Zadbane, ładne paznokcie pozwalają nam czuć się komfortowo. Dodają nam prestiżu i pewności siebie.
Jaki kolor wypada nałożyć na paznokcie do biura?
Innego koloru lakieru użyjemy na wieczorne spotkanie w restauracji, a innego idąc do pracy. Kolor paznokci do biura nie może być absorbujący. Zatem rezygnujemy z wszelkich krzykliwych odcieni czerwieni i innych rażących kolorów. Jeżeli pracujemy z klientami, dobrze wyglądają krótkie paznokcie w naturalnym cielistym kolorze lub w barwie dopasowanej do koloru marynarki.
Paznokcie do biura nie mogą być poobgryzane, zniszczone, połamane, brudne. Dlatego w razie brzydkich, zbyt krótkich paznokci możemy poratować się ich sztuczną odbudową. Zdarza się, iż nie możemy paznokci doczyścić po pracy w ogródku. Wówczas mocne wypiłowanie ich i odbudowa akrylem załatwi problem.
Paznokcie do pracy w biurze są naszą wizytówką
Praca biurowa wymaga od nas nienagannego stroju, czystych włosów i zadbanych paznokci. Na przykład pani księgowa, mając zaniedbane paznokcie, o różnej długości, nie wypiłowane, nie będzie postrzegana jako ktoś godny szacunku. Paznokcie do pracy w biurze absolutnie muszą być wyrównane i czyste.
Nie muszą mieć żadnych ozdób ani nawet nie muszą być polakierowane. Wystarczy, by były wypiłowane. Zdarza się jednak, iż nasze paznokcie są zbyt kruche, łatwo się uszkadzają, kruszą i nie ma w tym żadnej naszej winy. W takim wypadku paznokciom do pracy w biurze należy poświęcić trochę uwagi.
Jak zadbać o paznokcie do pracy, by wyglądały ładnie i zdrowo?
Niezależnie od tego, czy pracujemy na produkcji, czy w korporacji, winnyśmy zadbać o paznokcie do pracy. Często ich niezdrowy wygląd i stan jest spowodowany nieodpowiednim żywieniem. Z tego powodu najpierw powinnyśmy wprowadzić do naszej diety produkty, które dostarczą nam witamin i minerałów odpowiedzialnych za dobry stan płytki paznokcia. Będą to:
- groch, fasola, soczewica i inne strączkowe;
- orzechy;
- pestki (dyni, słonecznika);
- warzywa i owoce jedzone na surowo.
Jak zrobić akrylowe paznokcie?
Gdy mamy zbyt krótkie paznokcie i chcemy je wydłużyć szybciej, niż same odrosną, wystarczy użyć dawno zapomnianej metody, jak zrobienie akrylowych paznokci. Metoda ta była używana wiele lat temu i już prawie została całkowicie zapomniana. Jednak okazuje się, iż nakładanie akrylu zaczęło przechodzić swój renesans.
Zanim zabierzemy się za nakładanie akrylu, najpierw musimy posmarować paznokcia środkiem przeciwgrzybiczym. Gdy wsiąknie i płytka będzie już sucha, ścieramy ją pilnikiem o gradacji 100/180. Zmatowany paznokieć czyścimy z pyłu i przecieramy nasączonym wacikiem specjalnym płynem. Gdy obeschnie, możemy zabrać się do nakładania akrylu.
Są dwa sposoby, jak zrobić akrylowe paznokcie. Pierwszy to doklejenie tipsów i nałożenie akrylu, a drugi to wydłużenie paznokcia od razu akrylem. Wydłużanie akrylem polega na użyciu szablonu. Przykleja się go do palca, podkładając tekturkę pod paznokcia. Przygotowany akryl nakładamy na całość płytki i szablon. Gdy wyschnie, zdejmujemy szablon i nadajemy nowemu paznokciowi odpowiedni kształt.
Jak ozdobić paznokcie do pracy?
Akryl może być przezroczysty lub kolorowy. Wybierając kolor na paznokcie do pracy w biurze, pamiętajmy o stonowanych odcieniach. Najlepiej, gdy będą to barwy pastelowe. Ewentualnie możemy dodać trochę brokatu lub nakleić na paznokcie skromne wzorki. Aby naklejki dobrze się trzymały, lakierujemy je bezbarwną farbką. Po tej czynności mamy już gotowe ładne paznokcie. Nałożony bezbarwny akryl na paznokcie, zawsze można pomalować kolorową hybrydą.
Akryl po wyschnięciu jest bardzo trwały i twardy. Odbudowane w ten sposób paznokcie długo będą nas cieszyć. Musimy jednak na nie uważać, by nie uderzyć np. paznokciem prostopadle w jakiś twardy przedmiot. Może to się zakończyć odklejeniem sztucznego paznokcia lub złamanie.
Autor tekstu:
Beata Goździk – copywriter,
autorka książki „Bierz plecak i lecimy”.
Lektor audiobooków.
Źródła:
Zdecydowanie krótkie i pomalowane na beżowe odcienie. Kolorowe szpony, jak zostało wspomniane, prezentują się okropnie.